Kategori İK & Yönetim

Hangi mesleği seçmeliyim? Bu soruyu özellikle üniversite sınavına giren gençler çok soruyor kendilerine. Sadece onlar mı? Mesleğinde mutlu olamayan çok sayıda insanın da cevaplamaya çalıştığı bir soru bu. Sonuçta hangi mesleği seçtiğiniz hayatınızı etkiliyor.

Bu konuda çok sayıda envanter veya test mevcut. Eğlencelik olsun diye deneyebileceğiniz bu test size ilginç sonuçlar çıkarabilir. 120 soruluk bu ücretsiz testi cevaplamak ve hangi mesleğe yatkın olduğunuzu belirlemek istiyorsanız, işte size eğlenceli bir meslek testi. Test sonucunda seçebileceğiniz ve uzak durmanız gereken meslekler tarzında bir tablo da çıkıyor. Bu da benim test sonucum. Turkuaz renkliler en yüksek sonuçlar. Buna göre şu an doğru işi yaptığımı söyleyebilirim :)


Hangi Mesleği Yapmalısınız (Test kaldırılmış)

* 16personalities Kişilik Testi

* Bu testin sonucu gerçeği yansıtmayabilir. Ben eğlence ve biraz kendini keşif amaçlı buraya koydum. Yine de ilgi alanına yakın sonuçlar çıkarıyor diyebilirim.

En basit meslek seçimine geline, aslında en yatkın olduğunuz ve sevdiğiniz alanlardaki seçimleriniz size başarıyı getirir. Bir mesleği sevmiyorsanız, o meslekten uzak durun. Tabi her mesleğin zor yanları vardır ama o işi başarmak sizi mutlu ediyorsa ve akşamları eve yüzünüz asık gelmiyorsanız, doğru mesleği seçmişsiniz diyebiliriz.

Yorum yazın

Yorum