Kategori Sosyal Medya

LinkedIn, sosyal ağlar arasında Kariyer için en çok kullanılan sosyal ağ ve bu nedenle iş dünyasının sosyal ağı sayılıyor. Kariyer sitelerinden sonra, iş bulma konusunda en çok kullanılan site ve bu nedenle bir tür CV barındırma merkezi özelliği de taşıyor. Yurt dışındaki kullanımında iş arama aşamasında % 80 oranında LinkedIn den yararlanıldığı söyleniliyor.

Bu durum henüz ülkemiz için geçerli olmasa da önümüzdeki bir kaç yıl içinde özellikle beyaz yaka işe alımda ilk sırayı LinkedIn’in alacağı düşünülüyor. Bu da LinkedIn’i kariyerimiz için çok önemli hale getiriyor. Bu yüzden LinkedIn kullanırken  aşağıdaki  İnfografikte belirtilen 5 hatayı özen gösterilmesi gerekiyor.

linkedin5-hata

Bu blogu yeni keşfettiyseniz ve bu yazıyı beğendiyseniz Dijital İKİK ve YönetimSosyal Medyaİşveren Markası hakkındaki yazılarımı okuyabilir ve Twitter hesabımı takip edebilirsiniz.

“Kariyer 2.0 – Değişen iş dünyasında, başarılı bir kariyerin yeni yolları” kitabıma İdefix,  D&R ve Babil.com ve Seslenenkitap‘tan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

Yorum