Kategori İK & Yönetim

Füzyon, iki kişinin yazdığı ilk Türkçe blog yazısı olabilir Bir konu hakkında aynı bakış açısına ve farklı deneyimlere sahip iki kişi olarak ben ve Ahmet Eryılmaz birlikte bir konu hakkında yazmaya başladık. Bu yazma biçimi bir tür Co-authoring de sayılabilirdi. Ortak akıl ve işbirliği süreci şeklinde bir süreçti. Ahmet Eryılmaz yazdığı ilk yazıyı bana gönderdi ve ilk yazı böylece ortaya çıktı. Füzyonda, Yazar yazısını yazıp etiyle kemiğiyle öteki yazara gönderiyor, diğer yazar da kendi fikirleriyle o yazıya yeni şeyler eklemliyor ve ortaya yeni bir yazı çıkarıyor. Vizyon ile başlayan yazı serimiz Misyon ve Strateji konuları ile devam etti ve sonunda ortaya bir üçleme çıktı. 

Yazılar bir benim blogumda bir de Ahmet Eryılmaz’ın blogunda yayınlandı. Ortaya çıkan üç konu hem şirketler hem de bireyler için önemli konulardı.Bu yüzden sadece blog yazısı olarak kalmasın diyerek son yazıyı da dahil edip bu üç yazıyı Pdf dosyası haline getirdim ve ortaya “Füzyon Yazıları 1” çıktı. Füzyon Yazıları’na aşağıdaki görsele tıklayarak ulaşabilirsiniz.füzyon-Yazıları

*Eğer blog yazarıysanız #füzyonyazıları’na katılmanızı ve başka bir blog yazarı ile bir konuda da olsa bir Füzyon Yazısı yazma deneyimini yaşamanızı tavsiye edeceğim. Bunun için önce bir Füzyon ortağı bulmanız, sonra da yazıyı yazıp ona göndermeniz ve onun da yazıyı kendi düşünceleriyle yoğurarak blogunda yayınlaması gerekiyor. En az iki yazı yazarak Füzyona katılmanızı tavsiye ederim. Birlikte yazdığınız yazdığınız yazıyı sosyal medyadan #füzyonyazıları hastagiyle paylaşırsanız biz de haberdar oluruz.

Bu blogu yeni keşfettiyseniz ve bu yazıyı beğendiyseniz Dijital İKİK ve YönetimSosyal Medyaİşveren Markası hakkındaki yazılarımı okuyabilir ve Twitter hesabımı takip edebilirsiniz.

“Kariyer 2.0 – Değişen iş dünyasında, başarılı bir kariyerin yeni yolları” kitabıma İdefix,  D&R ve Babil.com ve Seslenenkitap‘tan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

Yorum