Kategori İK & Yönetim

Dan Pink ile şaşırtıcı motivasyon teknikleri

Sonuç odaklı iş kavramı

Dan Pink, ünlü bir kariyer analisti ve danışmanı. İş dünyasında bir ilk olan, Johnny Bunko isimli, manga şeklinde hazırlanmış ilk iş kitabının de yazarı aynı zamanda. Türkçeye çevrilmiş, “Aklın Yeni Sırları” isimli bir kitabı var. Aşağıda izleyeceğiniz sunumumda Dan Pink, motivasyon kavramını yeniden sorguluyor.

Geçmişin dışsal motivasyon yönteminin artık işe yaramadığını, kimsenin havuç ve sopa istemediğini, artık bu yöntemlerle motivasyon sağlanamayacağını gayet akılcı ve güzel örneklerle destekleyerek anlatıyor. İş işletim sisteminin değiştiğini ve yeni işletim sitemindeki yapı taşlarını tanıtıyor. Sunumda kullandığı, ” Sonuç odaklı iş ” kavramı da oldukça dikkate değer bir kavram.

Çağımızda motivasyon nasıl sağlanır? Bunu merak ediyorsanız bu sunumu mutlaka izleyin.

Bu blogu yeni keşfettiyseniz ve bu yazıyı beğendiyseniz Dijital İKİK ve YönetimSosyal Medyaİşveren Markası hakkındaki yazılarımı okuyabilir ve Twitter hesabımı takip edebilirsiniz.

“Kariyer 2.0 – Değişen iş dünyasında, başarılı bir kariyerin yeni yolları” kitabıma İdefix,  D&R ve Babil.com ve Seslenenkitap‘tan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

Yorum